Co czytamy?

Re: Co czytamy?

Postprzez Alutek » sobota, 23 listopada 2013, 12:16

na mnei czeka gra endera jak skończe mgły.... po przeczytaniu więc...się zgłoszę :)
Alutek
Zjadł talerz

Postprzez corax » sobota, 23 listopada 2013, 18:45

Ania napisał(a):Mgły Avalonu są meeega!
Jedyny minus tej książki to ta krowa Gwenyfer (czy jakkolwiek się pisze jej imię), która działa mi na nerwy jak żadna inna postać chyba...

Ja aktualnie przerabiam sagę Endera (Mówca Umarłych, Ksenocyd, przede mną Dzieci Umysłu)... I powiem Wam, że warto... Historia o tym, co się dzieje ze światem po ksenocydzie Endera, kolejna inteligentna rasa... W Ksenocydzie moim zdaniem prawa fizyki są aż zbyt mocno naciągnięte nawet jak na SF, ale mimo wszystko książki czyta się jednym tchem! Dawno żadna historia mnie tak nie wciągnęła.

Książki mam "na stanie" więc chętnie pożyczę :)

Uwielbiam "Grę Endera" i "Mówcę.." Carda skreśliłem po "Ksenocydzie" - te zagrywki a' la deus ex machina, podróże przez jakieś wymiary w pudle z dykty - po prostu żenada. Sprzedałem książkę i przestałem czytać cykl, bojąc się jakie pierdoły może wymyślić w kolejnych tomach. Zresztą jest to chyba jakaś przypadłość tego autora - cykl o Alvinie Stwórcy - pierwszy tom fajny - reszta - dno i kilometr mułu... DLatego polecam "Glizdawce" - pojedyńcza powieść , nie cykl, dla mnie - wymiata :)

Mgły Avalonu - klasyka i mistrzostwo. Szkoda, że ekranizacja średnia, jak dla mnie.
Obrazek
"Maszeruj albo giń"
corax
Zjadł talerz

Postprzez Lemek » wtorek, 26 listopada 2013, 11:12

Glizdawce polecam :)
"Si vis pacem, para bellum"
Lemek
Statysta po przejściach

Postprzez Ania » wtorek, 26 listopada 2013, 11:23

Swoją drogą, zauważyłam u siebie, że ostatnio częściej sięgam po książki sci-fi bądź jakieś pomieszanie post-apo z innymi gatunkami niż po coś, co do niedawna stanowiło podstawę mojej "książkowej diety" - czyli fantasy... Czy to znaczy, że się starzeję?
Ania
Zjadł talerz

Postprzez Kanem » wtorek, 26 listopada 2013, 12:08

tak ;P
Zasada: PKJT Podstawą Klimatu Jest Trzoda
Kanem
Zjadł talerz

Postprzez corax » środa, 27 listopada 2013, 08:09

Ania napisał(a):Swoją drogą, zauważyłam u siebie, że ostatnio częściej sięgam po książki sci-fi bądź jakieś pomieszanie post-apo z innymi gatunkami niż po coś, co do niedawna stanowiło podstawę mojej "książkowej diety" - czyli fantasy... Czy to znaczy, że się starzeję?

Nie. Jak byłem młody i młody to czytałem głównie sci-fi. Ala zresztą chyba podobnie :D
"Maszeruj albo giń"
corax
Zjadł talerz

Postprzez Alutek » piątek, 29 listopada 2013, 11:00

oj przepraszam...Ala nadal jest młoda, sprytna, wybitna i skromna....ale faktem jest że teraz czytam troszkę więcej fantasy...chociaż....nie wiem. Polecam wszystko co nie istnieje w realnym świecie...w tym poezje Sartre'a :P
Alutek
Zjadł talerz

Postprzez Ania » wtorek, 28 stycznia 2014, 17:22

Polećcie mi jakąś książkę... Mam ostatnio chęć na jakieś fantasy w tylu miecza prawdy, albo o - czy ktoś kojarzy książkę, gdzie był facet, chyba jakiś książę czegoś, który miał konia z którym mógł się komunikować mentalnie? Książę czegoś to chyba było...
Mam głód fantasy po okresie zaczytywania się sf :D
Ania
Zjadł talerz

Postprzez Alutek » wtorek, 28 stycznia 2014, 17:26

a może cos polskiego...z pogranicza horroru i detektywistycznego czegoś? nie sf i nie fantasy....takie dziwne coś, ale czytało sie super
Alutek
Zjadł talerz

Postprzez corax » wtorek, 28 stycznia 2014, 20:07

Polecam - według mnie bardzo niedoceniony cykl:
http://www.runa.pl/saga-o-zboju-twardokesku.html
"Maszeruj albo giń"
corax
Zjadł talerz

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie śląsk

Powrót do Książki